Fleets and Stations
Updated 29-Mar-2009

Divider


This list is, at present, incomplete. Further details will be added as they come to light and as time permits.

Admiral Superintendent, H.M. Dockyard, Portsmouth
From To Name
     
 
 
13 September 1935   Rear-Admiral Robert Ross Turner
Source: Navy List, December 1938
 
30 November 1940   Vice-Admiral Marshal Llewelyn Clarke
Source: Navy List, April 1945